25_20221020_071237.jpg

Z Holic až do Superligy

6. října, den, který se nesmazatelně zapsal do holické florbalové historie. V pouhých 17 letech nastoupili místní odchovanci ke svému premiérovému utkání v nejvyšší české florbalové soutěži.

Ondřej Machatý i Jakub Šimák odstartovali v Holicích hráčské kariéry už v raném věku. Od roku 2015, kdy došlo k registraci tehdejšího DDM Holic, se aktivně účastní soutěží Českého florbalu. SOKOL Pardubice si Ondru vytáhl v létě 2019 po úspěšné sezoně, ve které zaznamenal 99 bodů. Svůj poslední zápas odehrál v holickém dresu ještě jako starší žák s dorostenci, a pomohl jim k titulu ve 3. lize.

Společně s Kubou, který i nadále pokračoval v rodném klubu, si opět zahráli už po půl roce, ne však na klubové úrovni. Oba se totiž coby reprezentanti pardubického kraje dostali na Turnaj regionálních výběrů U15 v Plzni. V srpnu 2021 pak i Jakub přestoupil do východočeského velkoklubu. Byť byli věkem pouze dorostenci, hráli v sezoně 2021/22 pravidelně i za juniorský tým Sokola.

S příchodem nového ročníku, a tedy přesunem do juniorské kategorie se oběma odemkla možnost zasáhnout do Livesport Superligy. Asi ani jeden z nich však nečekal, že by debut mohl přijít už takhle brzy. V rámci pátého kola hostili SOKOLI do té doby neporažený celek 1. SC TEMPISH Vítkovice, v čele s reprezentanty jako Adam Delong nebo Jiří Besta. Jakub Šimák odehrál celé utkání ve druhé obraně, Ondřej Machatý pak ve třetím útoku. Domácí drželi s favoritem krok a po gólu v poslední minutě mohli slavit vítězství 5:4.

Gratulujeme našim odchovancům k tak úspěšné superligové premiéře a přejeme mnoho dalších úspěchů.