STŘEŠOVICKOU RADOST ODŠPUNTOVAL HAVLAS! TATRAN SLAVÍ SEDMNÁCTÝ TITUL

Vrchol celé sezony nejvyšší mužské soutěže je minulostí. Poprvé od roku 2014 na sebe v závěrečném klání o mistrovský titul narazily dva nejúspěšnější týmy historie. Dramatická bitva dvou velikánů dospěla až do prodloužení, které však nabídlo jen jedenapadesát sekund. Zlatým hrdinou se stal na střešovické straně Matěj Havlas, který tak svému celku zajistil historicky 17. titul!

Tatran Střešovice - 1. SC TEMPISH Vítkovice 4:3pp (2:0, 0:2, 1:1 - 1:0)

Úvodní minuty nabídly ve strhující atmosféře naprosto skvělý florbal. Oba týmy se do sebe pustily bez bázně a hany. Více na balonku byl Tatran, ale vítkovická defenziva v úvodu precizně odolávala. Skóre se pohnulo poprvé v sedmnácté minutě, kdy Beneš vybojoval míček pro Hanáka, jehož kolmici zblízka pověsil za Součka Matěj Havlas. Krátce nato pak pláchl po pravém křídle Jakub Kolísko, který umístil balonek přesně ke vzdálenější tyči vítkovické klece. Hosté mohli rychle snížit, ale na brankové čáře se zaskvěl Jurco.

Hned na startu druhé části se musel několikrát zaskvět brankář Souček. Několik slibných příležitostí si pak vytvořily i Vítkovice, avšak také tatranský gólman působil velmi jistě. Zhruba v polovině klání začali mít rytíři v útoku navrch a zásobili poctivě zadní řady Tatranu prací. Dokonce se i gólově prosadili, ale ještě před překonáním Jurca byl pískaný předchozí faul. Pět minut před první sirénou ale bylo sníženo. Matejčík se probil z rohu a předložil balonek před brankoviště Adamovi Zubkovi, který v tísni překonal střešovického brankáře. Stejný hráč o dvě minuty později dostal na levém křídle pas od Jana Šebesty a jeho rána propadla Jurcovi pod rukou do sítě.

Oba týmy vstoupily aktivně i do třetí části, utkání pokračovalo v rychlém tempu. Souček i Jurco se ve svých svatyních museli několikrát vyznamenat. Po necelých šesti minutách se v předbrankovém prostoru Tatranu zjevil sám Michal Pažák a přesnou ranou dokonal obrat Vítkovic. Na odpověď se však dlouho nečekalo. Vyloučení Rostislava Gattnara totiž potrestal v početní výhodě David Šimek. Rytíři mohli jít do vedení opět v 55. minutě, kdy se dostal do zajímavé šance Martin Gattnar, obešel Jurca, z úhlu už ale přesně nedokázal zakončit. Ani jeden z týmů se v posledních pěti minutách prosadit tedy nedokázal, a tak se diváci v O2 areně dočkali i prodloužení!

To se však hrálo pouhých jedenapadesát sekund. Ke střeleckému pokusu se totiž dostal Matěj Havlas a úspěšnou ranou rozjásal střešovické fanoušky. Tatranská jízda letošní sezonou se tak dočkala zlaté tečky, Střešovice slaví 17. titul v klubové historii!

Branky: 17. Havlas, 18. Kolísko, 49. Šimek, 61. Havlas – 35. Zubek, 37. Zubek, 46. Pažák. Rozhodčí: Furmánek – Šolc. Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0. Diváci: 12 538. Zásahy brankářů: Jurco 14 – Souček 16. | MATCH CENTER | ČT sport

Tatran Střešovice: Jurco (Kříž) - Němeček, Beneš, Sládeček, Meliš, Mühlfait, Tlapák, Eliáš - Kreysa, Hanák, Havlas - Šimek, Čermák, Šindelář - Vavroušek, Kolísko, Brautferger - Sádlo, Kún.

1.SC TEMPISH Vítkovice: Souček (Jasiok) - Vítovec, Besta, Hubálek, Šebesta, Sidunov, Jankovský, Hatala - Delong, Šindler, M. Gattnar - Zubek, Pažák, Matejčík - R. Gattnar, Fukala, Palčinský - Slončík, Kaleta.