Shrnutí: ukončení základní části mužů, dorostenci končí sezónu v prvním koši a starší žáci končí domácím turnajem!

Muži zakončili ligu na druhém místě, čeká je nyní play-up o regionální ligu. Dorostenci skončili sezónu v prvním koši, v konečné tabulce na osmém místě. Starší žáci završili sezónu domácím turnajem a umístili se na patnáctém místě.

Muži odehráli 7.4. své poslední utkání v lize proti Chrudimi a Sokoli Pardubice C. V prvním utkání jsme od začátku dominovali, hráli na míčku a snažili se soupeře přehrát kombinací, soupeř nás na oplátku trápil svými rychlými protiútoky. Během zápasu jsme byly vždy ve vedení a měli zápas pod kontrolou, cca minutu před koncem soupeř snížil na rozdíl jediné branky. Ale zároveň nám dal následovně výhodu trestného střílení, které jsme využili a nedovolili již změnu skóre. Druhé utkání bylo proti zkušenému soupeři, který měl již jistou pozici vítěze ligy. Do utkání jsme opět nastoupili koncentrovaně, v pouhých 15 sekundách hry jsme se dostali do vedení. Následně jsme přidali další gól a ukončili první třetinu 2:1. To bylo bohužel naposledy, kdy jsme byli v zápase ve vedení. Soupeř přidal dvě branky v druhé třetině, skóre se měnilo na 2:3 v náš neprospěch, po naší impotenci v zakončení. Poslední třetina byla vyrovnaná, díky několika vyloučením jsme dokázali srovnat skóre na 4:4. Soupeř bohužel rychle reagoval vstřelením vedoucího gólu a do konce zápasu si pohlídal vedení. Konečný výsledek: 4:5.

Shrnutí statistik mužů v základní části:

Tomáš Čihař – 24 zápasů / 55 branek, 28 asistencí = 83 kanadských bodů (osobní rekord, ligový lídr v bodování)
Viktor Pražák – 24 zápasů / 28 branek, 19 asistencí = 47 kanadských bodů (osobní rekord, první sezóna v mužích)
Jaroslav Tošovský – 22 zápasů / 16 branek, 24 asistencí = 40 kanadských bodů (osobní rekord, první sezóna v mužích)

V sobotu 6.4. se dorostenci utkali v posledním kole s týmy FBC Dobré a FBŠ Všestary/Předměřice.

První zápas byl pro fanouška florbalu určitě atraktivní, už v prvních 20 sekundách jsme obdrželi branku. Bylo jasné, že se bude jednat o zajímavou podívanou, do 4 minuty jsme srovnali vedení trestným střílením a první třetina skončila za stavu 3:2. Druhá třetina se odehrávala v podobném stylu, dokázali jsme navýšit na 6:2 a vypadalo to na jednoduchý zápas. Ale soupeř dokázal na pro ně nepříznivý vývoj rychle reagovat, druhá třetina končila poměrem 7:5. Třetí třetina ve stejném duchu jako konec druhé, soupeři podařilo postupně snižovat rozdíl ve skóre na srovnat na 8:8. Nakonec se kluci zvedli a minutu před konec se dostali vedení, které si už pohlídali. Zápas jsme si zbytečně zkomplikovali tím, že jsme nepohlídali jejich klíčového hráče, o jehož kvalitách jsme velice dobře věděli. Druhé utkání bylo proti vicemistrovi ligy, který byl papírově silnější. První třetina byla vyrovnaná, ale nakonec v ní měl převahu soupeř a získal si vedení 3:2. Druhá třetina byla opět v režii soupeře, kde naše produktivita opět trpěla. Skóre po druhé třetině bylo 4:2. Herně jsme se do zápasu vrátili až v polovině třetí třetiny, kdy už byl stav jasně rozhodnutý a nepodařilo se nám zvrátit stav utkání v náš prospěch.

Shrnutí statistik dorostenců:

Tomáš Pražan – 20 zápasů / 28 branek, 15 asistencí = 43 kanadských bodů (osobní rekord)
Jakub Johanides – 18 zápasů / 19 branek, 10 asistencí = 29 kanadských bodů (osobní rekord)
Andy Krtička – 19 zápasů / 3 branky, 21 asistencí = 24 kanadských bodů (osobní rekord)

_______________________________________________________________________________________________________

V neděli 31.3. se starší žáci mohli ukázat v posledním kole ligy proti Drakům z Hořic a 1. FBC Poličce, za podpory domácího publika. Do prvního zápasu jsme vstoupili slušně a plnili úkoly, na které jsme se zaměřili. Napadali jsme soupeře a hráli aktivně v útočném pásmu, drželi se soupeřem tempo. Díky tomu první třetina skončila nerozhodně 1:1. Druhá i třetí třetina byly naprostým opakem, kdy jsme po několika gólech soupeře ztratili koncentraci a tempo. Začali jsme hrát více individuálně, nedokázali jsme správně napadat a soupeř naše chyby trestal. Zápas skončil 1:6. Na týmu bylo vidět, že chce poslední zápas vyhrát. Vše jsme se si vyříkali v kabině a do druhého zápasu jsme nastoupili lépe. Druhý zápas byl zcela jiný, celá lavička žila, kluci se navzájem podporovali a bojovali společně. Za této atmosféry jsme po první třetině vedli 3:1. Druhá třetina byla kompletně v naší režii, kdy jsme přidali další dva góly. Ve třetí třetině jsme si pohlídali vývoj zápasu, který skončil naší výhrou 5:2.

Shrnutí statistik starších žáků:

Ondřej Říha – 18 zápasů / 24 branek, 13 asistencí = 37 kanadských bodů (osobní rekord)
Štěpán Bolehovský – 20 zápasů / 18 branek, 9 asistencí = 27 kanadských bodů (osobní rekord)
Matěj Koubek – 14 zápasů / 13 branek, 10 asistencí = 23 kanadských bodů (osobní rekord)