45_20240502_180250.jpg

Shrnutí: Muži v play-up vyhořeli, mladší žáci ukončili sezónu domácím turnajem.

Muži skončili v play-up na posledním místě, nepodařilo se jim navázat na úspěchy v lize. Mladší žáci ukončili sezónu domácím turnajem a umístili se ve třetím koši na celkovém patnáctém místě.

V sobotu 27.4. odehráli muži dvě nadstavbové utkání play-up o regionální ligu.

Celkový vítěz poté postupuje do regionální ligy mužů.
První utkání o finále play-up bylo proti Jaroměři B, kde jsme byli od začátku zápasu nervózní, nedokázali jsme hrát svoji hru a dělali jsme naprosto zbytečné chyby. Zkušenější soupeř, nás tedy po právu začal trestat a první třetina skončila 1:4. Další třetina byla příkladem naší naivity a neschopnosti v zakončení. Soupeř přidal za druhou třetinu další tři góly a prohloubil naše trápení na 1:7. Poslední třetina byla nejhorší za celou naši sezónu, i přes veškerou snahu, jsme nedokázali ohrozit soupeřovu branku. Přesně platilo pravidlo nedáš – dostaneš, všechny naše střely končili buď na balkónu haly, nebo je dokázal brankář vychytat. Naopak soupeři se povedlo vše, na co sáhl. Přidal další čtyři branky a konečný výsledek byl 1:11.

Další „malé finále“ o třetí místo bylo proti domácímu celku FBC Sokol Předměřice nad Labem.

Do zápasu jsme nastupovali s cílem zlepšit náš výkon, ukázat holickým fanouškům, že se jen tak nevzdáme. Průběh utkání byl bohužel velice podobný prvnímu zápasu, vstoupili jsme do zápasu stejně špatně.. Soupeř nás první třetinu zaskočil dvěma rychlými góly, ke kterým přidal v průběhu třetiny další čtyři. Nám se podařilo pouze snížit brankový rozdíl na 3:6. Do druhé třetiny, jsme šli motivovaní změnit výsledek a za bouřlivého fandění se nám dařilo postupně snižovat skóre, i přes to druhá třetina skončila 5:7 v náš neprospěch. Třetí třetinu jsme museli napadat a tlačit na soupeře, to vyústilo v tři branky pro nás, zároveň ale i dva góly do naší kasy. Koneční výsledek jsme bohužel stáhli na skóre 8:9.

Shrnutí statistik mužů v play-up:

Tomáš Čihař – 2 zápasy / 3 branky, 1 asistence = 4 kanadské body

Jaroslav Tošovský – 2 zápasy / 2 branky, 1 asistence = 3 kanadské body

Viktor Pražák – 1 zápas / 2 branky = 2 kanadské body

Komentář trenéra:

Moc děkujeme všem, co si udělali čas a přišli nás podpořit. Moc si toho vážíme!

Play-up se nám vůbec nepodařilo, nedokázali jsme se dostat správně do zápasu. Mrzí mě, že v důležitých momentech nejsme schopni zabrat jako tým, správně se podpořit a ukázat naši pravou sílu. To ale nemění nic na pozici a výsledcích, které si mužský tým vybojoval v základní části. Spousta hráčů měla skvělou sezónu, jak bodově, tak herně se strašně zvedli.

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Další den, v neděli 28.4. odehráli mladší žáci poslední domácí turnaj proti FBK Jičín, Orel Rtyně v Podkrkonoší, Haga Pardubice a Florbal Primátor Náchod.
První zápas proti Jičínu, jsme měli naprosto pod kontrolou, obrana fungovala velmi dobře. Bylo to skvělé pokračování v minulých výsledcích. Tento skvělý výkon nám zajistil výhru 7:0.

Následující zápas, byl proti soupeři ze Rtyně. Zápas byl o dost těžší a také vyrovnanější. Soupeř svoje šance nedokázal správně proměnit i díky práci naší obrany, která opět skvěle fungovala. V závěru zápasu se nám podařilo vstřelit vítězný gól na 3:2 a potvrdit si šňůru sedmi vítězných zápasů.

Třetí zápas byl proti početnému týmu z Pardubic, náš tým se skvěle držel proti početné převaze, skvěle si poradil i s oslabením. Ale závěrem zápasu jsme inkasovali na 3:4 a bohužel po měsíci poprvé prohráli.
Poslední zápas byl proti papírově silnějšímu soupeři z Náchoda. Průběh byl podobný předchozímu zápasu, bohužel tentokrát soupeř dokázal tvrdě trestat. Na konci první třetiny jsme prohrávali 1:3, bylo potřeba v druhé třetině zabrat a pokusit se otočit skóre. To se nám úplně nepodařilo, a nakonec jsme skóre snížili jen na 3:4 a prohráli druhý zápas.