19_20220710_203544.jpeg

OLYMPIÁDA DĚTÍ A MLÁDEŽE 2022

Olympiáda dětí a mládeže je již minulosti, my Vám však přinášíme rozhovor s Lukášem Ročkem, který zastupoval náš oddíl na pozici hráče a probojoval se do závěrečné přípravy na ODM 2022 za Pradubický kraj. Tímto způsobem chceme Lukášovi poděkovat nejen za sportovní reprezentaci klubu ale i za přístup k tréninkům a společným akcím. Bohužel to na finálovou dvanácti členou nominaci nestačilo, my však věříme, že si odnesl cenné zkušenosti.

Jak hodnotíš své působení v regionálních výběrech?

Myslím si, že mě to hodně posunulo, a je to pro mě i velká zkušenost. Zároveň jsem zjistil, že jsou některé věci, na kterých musím zapracovat. Mezi hlavní bych zařadil rychlostrozhodovaní se v herních situacích.

Je mezi regionálním výběrem a běžnou soutěží nějaký rozdíl?

Určitě v rychlosti a kvalitě hry a zároveň v individuálních dovednostech hráčů. Nedá se tosrovnat s ligou ve které hrajeme v klubu.

Zúčastnil ses NISA open, jak tento turnaj s výběry hodnotíš?

Naši skupinu jsme odehráli vcelku dobře, a proto jsme šli do play-off z prvního místa.Osmifinále a čtvrtfinále jsme také zvládli bez většího zaváhání, ale v rozhodujících zápasechbyla vidět již větší kvalita soupeře a rozhodly naše individuální chyby.

Jsou nějaké zkušenosti, které bys chtěl přenést i do klubu?

Určitě ano. Chtěl bych do týmu přivést více pozitivních emocí na střídačce a celkověv kategorii, vnímám, že je důležité, když jsou všichni naladěni na stejné vlně. Také bych chtěl abychom v kategorii měli větší chuť vyhrávat a stále se zlepšovat. 

Přeci jen jsme měli klubového zástupce na ODM 2022, a to na pozici asistenta trenéra, kterým byl Tomáš Faltejsek. Jeho krátké zhodnocení Vám přinášíme v následujících řádcích.

Takto velké události jsem se zúčastnil poprvé a byl jsem v celku nadšený i když byly detaily, které by měly pořadatelé do následující olympiády zlepšit. Co se týká herního výkonu našeho kraje, tak už moc nadšený nejsem. Kluci sice na hřišti nechali vše v každém zápase, bohužel však bylo vidět, že individuální úroveň v ostatních krajích je o dvě třídy výše. Bude tedy potřeba nastavit naše regionální soutěže tak kvalitně, abychom se dokázali vyrovnat větším krajům.