18_20220701_195115.jpg

ODM OVLÁDLI STŘEDOČEŠI. SLAVÍ I DOMÁCÍ OLOMOUCKÝ KRAJ

Poslední den Olympiády dětí a mládeže je u konce. Praha nakonec nedokázala přetavit ve zlato ani jednu finálovou účast. Zlato si tak odváží chlapci ze Středočeského kraje a dívky z domácího Olomouckého kraje. Bronz bere v obou kategoriích Jihomoravský kraj.

Dívčí bronz bere Jihomoravský kraj

O prvním medailistovi je rozhodnuto. Dívky z Jihomoravského kraje si v utkání o bronz jednoznačně poradily s Libereckým krajem. „Je to neskutečný pocit. Strašně nás to tady bavilo. Doufaly jsme, že si odvezeme placku, takže jsme rády,“ usmívá se po výhře 5:1 opora bronzových medailistek Lenka Vojáčková, i když ji stále trochu mrzí, že její tým ve středu ztratil nadějně rozehrané semifinále s Olomouckým krajem.

Hrály se také duely play out. Mezi chlapci dokázal Moravskolezský kraj zdolat Vysočinu vysoko 8:1, mezi dívkami pak Plzeňský kraj porazil geografického souseda Karlovarský kraj 4:0.

Chlapci z Jihomoravského kraje napodobili dívky

Také druhý zápas o bronz mezi Jihomoravským a Libereckým krajem skončil úspěchem prvně jmenovaných. „Je úspěch jakákoliv placka a jsme šťastní, že se nám podařil alespoň bronz. Utkání nebylo jednoduché, Liberec hrál tvrdě. Naštěstí s enám podařilo dát tři rychlé branky,“ říká po triumfu 6:1 střelec dvou gólů Šimon Ruber. „Ze začátku turnaje jsem se střelecky trápil, ale nechal jsem si to na tenhle zápas," dodal v momentě, kdy ho spoluhráči nečekaně pokřtili nedopitou vodou ze svých lahví.

Celkově sedmé místo pak získává Zlínský kraj, který si ve svém posledním zápasu na ODM poradil 4:2 s Plzeňským krajem. V play out ještě Olomoucký kraj dokázal přestřílet Karloverský kraj poměrem 5:2.

Nájezdové drama pro domácí. Olomoucký kraj slaví zlato

Dlouho to bylo 0:0, ve 27. minutě ale poslala Olomoucký kraj do vedení kapitánka Veronika Mrázková. Když už zaplněná hala očekávala oslavy domácího výběru, srovanala 78 sekund před koncem hráčka Prahy Denisa Výborná. Následovaly nájezdy.

„Měla jsem respekt. Už jsem nějaké nájezdy chytala, ale olympiáda je něco víc,“ přiznává po zápase šťastná hrdinka Olomouckého kraje, brankářka Kristýna Keclíková. Dokázala totiž chytit všechna tři trestná střílení soupeřek. „Po základní skupině jsme mákly a zařadily šestku. Předvedly jsme, co umíme. Jsme strašně rády,“ podotýká.

Radost neskrýval ani trenér zlatého mužstva Martin Pejzl. „Absolutně super. Udělali jsme si nejsložitjší cestu, jaká byla možná. Poslední minutu jsme chtěli hrát na nájezdy, protože víme, že brankářky máme lepší,“ okomentoval zlaté vítězství 2:1.

Páté místo mezi dívkami nakonec Moravskoslezský kraj, šesté končí Středočešky. Skupinu play-out ukončil Ústecký kraj triumfem 4:0 nad Pardubickým krajem. Mezi chlapci skončili pátí reprezentanti Ústeckého kraje, o příčku níž Jihočeši. S turnajem se ve skupině play out vítězně rozloučil Královéhradecký kraj.

Konečné pořadí turnaje dívek

1. Olomoucký kraj
2. kraj Praha
3. Jihomoravský kraj
4. Liberecký kraj
5. Moravskoslezský kraj
6. Středočeský kraj
7. Jihočeský kraj
8. Královéhradecký kraj
9. Plzeňský kraj
10. kraj Vysočina
11. Zlínský kraj
12. Ústecký kraj
13. Pardubický kraj
14. Karlovarský kraj

Chlapecké finále ovládli s čistým kontem Středočeši

Posledním utkáním ODM 2022 bylo chlapecké finále mezi dvěma nejlepšími celky turnaje – Prahou a Středočeským krajem. Nakonec rozhodla bezchybná defenziva druhého jmenovaného výběru. „Bylo to super, zápas jsme si užili. Vítězství je skvělá zkušenost do života,“ zářil po utkání brankář Lukáš Hekl. Ještě, aby mu nebylo do smíchu. Soupeře z Prahy dokázal vynulovat a velkou měrou přispěl k triumfu 3:0.

„Už na prvním tréninku jsem viděl, že v klucích je velká síla. Dostali jsme v play-off celkem dva góly, takže hráči splnili vše, co jsme po nich chtěli. Soupeřům jsme eliminovali jejich kombinační kvalitu. Věděli jsme, v čem má náš výběr sílu,“ prozradil na zisku zlaté medaile trenér Středočeského kraje Jakub Bína.

Konečné pořadí turnaje chlapců

1. Středočeský kraj
2. kraj Praha
3. Jihomoravský kraj
4. Liberecký kraj
5. Ústecký kraj
6. Jihočeský kraj
7. Zlínský kraj
8. Plzeňský kraj
9. Moravskoslezský kraj
10. Královéhradecký kraj
11. Olomoucký kraj
12. Karlovarský kraj
13. Pardubický kraj
14. kraj Vysočina

VÝSLEDKY FINÁLOVÉHO DNE – TURNAJ CHLAPCI

Skupina play out

kraj Vysočina – Moravskoslezský kraj 1:8

Olomoucký kraj – Karlovarský kraj 5:2

Pardubický kraj – Královéhradecký kraj 2:5

o 7. místo

Zlínský kraj – Plzeňský kraj 4:2

o 5. místo

Jihočeský kraj – Ústecký kraj 1:3

o 3. místo

Liberecký kraj – Jihomoravský kraj 1:6

Finále

kraj Praha – Středočeský kraj 0:3

VÝSLEDKY FINÁLOVÉHO DNE – TURNAJ DÍVKY

Skupina play out

Plzeňský kraj – Karlovarský kraj 4:0

kraj Vysočina – Zlínský kraj 4:1

Pardubický kraj – Ústecký kraj 0:4

o 7. místo

Královéhradecký kraj – Jihočeský kraj 2:3pn

o 5. místo

Moravskoslezský kraj kraj – Středočeský kraj 3:1

o 3. místo

Liberecký kraj – Jihomoravský kraj 1:5

Finále

kraj Praha – Olomoucký kraj 1:2sn