Muži pokračují v krasojízdě!

V sobotu 27.1. se mužský tým utkal v Pardubicích o první příčku s Orlem Přelouč a Sokoli Pardubice U50 C.

První zápas proti Přelouči se nám zprvu nedařilo projít přes obranu soupeře, hlavně kvůli naší naivitě při řešení situací. V 11. minutě jsme, ale prolomili blok soupeře a hned po dalších dvou minutách navázali druhým gólem. Soupeř nás poté potrestal z chybné rozehrávky, první třetina skončila tedy 2:1. V druhé třetině jsme pokračovali ve nezdárném řešení situací. Z hašení těchto situací měl soupeř dvě přesilovky, které ovšem nevyužil. Naopak v druhém oslabení, jsme se dostali ze spárů soupeře a dokázali skórovat v oslabení a upravit skóre druhé třetiny na 3:1. V poslední třetině musel soupeř nějak reagovat a začal presovat, celá hra pak byla nahoru-dolů, kdy jsme dokázali skórovat celkem čtyřikrát. Soupeř se musel smířit pouze s dvěma brankami, konečný výsledek zápasu byl 7:3 v náš prospěch.

Druhý zápas proti družstvu Sokoli Pardubice U50 C rozhodoval o prvenství v lize. Začátek zápasu jasně dominoval zkušenější tým z Pardubic, kdy první třetinu skóroval dvakrát už v úvodních deseti minutách zápasu, nakonec jsme třetinu prohráli poměrem 1:3. Do druhé třetiny jsme již nastoupili lépe, herní výkon vypadal o dost lépe, podařilo se nám využít přesilovou hru. Po našem vyloučení jsme dostali gól půl minuty před koncem druhé třetiny, stav utkání 2:4. Třetí třetina se opět ukazovala v počátku ve stejném stylu, soupeř dokázal využít přesilovky a v 35. minutě bylo skóre 2:6 v náš neprospěch. Zbývalo deset minut do konce zápasu, již jsme neměli, co ztratit. Začali jsme soupeře presovat a nedovolili jim zahájit jakoukoliv akci. Z toho vzniklo trestné střílení, které jsme bohužel neproměnili. Věděli jsme, že toto bude ta cesta. Za podpory fanoušků jsme postupně snižovali náskok soupeře, až minutu před koncem, kdy „El Capitano“ skóroval a vyrovnal na 6:6. K obratu chybělo málo, konkrétně pár milimetrů, protože těsně před finální sirénou jsme trefili pouze tyčku soupeřovi brány.