Muži opět v sedle, starší žáci prolomili sérii porážek!

V neděli 25.2. v domácí hale, za podpory fanoušků měl mužský tým šanci na reparát po neúspěšném minulém kole, kde jsme přišli o titul neporažených.

První zápas proti FBC Letohrad B jsme soupeře od začátku tlačili a ve hře s míčkem jsme dominovali. Naše herní převaha nám v první třetině zajistila pohodlný polštář v podobě čtyřgólového náskoku. Druhá třetina začala lépe pro soupeře, který využil našeho zaváhání a vyhrál druhou třetinu poměrem 2:1, skóre na konci druhé třetiny bylo 5:2. Poslední třetina byla vyrovnanější, kdy jsme na začátku dokázali vstřelit dva góly v rozmezí jedné minuty. Soupeř reagoval třemi rychlými góly v rozmezí 4 minut. Skóre 7:5 jsme si už koncem zápasu pohlídali a nedovolili žádné drama.

Druhý zápas proti družstvu FBC Polička musel být pro diváky velmi atraktivní. Na začátku nás soupeř zaskočil gólem již první minutě zápasu. Následovala řada vyloučení, kde jsme i přes tlak soupeře dokázali dvakrát skórovat v oslabení. Po zbytečném vyloučení a následné reakci z naší strany následovala hra ve třech, kterou jsme dokázali úspěšně ubránit, a dokonce opět skórovat v oslabení. Soupeř těsně před koncem první třetiny upravil skóre na 3:2. Druhá třetina se hrála ve vysokém tempu, nahoru-dolů. Diváci mohli vidět celkem 35 střel, ale pouze jeden gól ve prospěch soupeře. Po druhé třetině bylo skóre 3:3 a schylovalo se k zajímavé bitvě. Tu opravdu třetí třetina nabídla. Ve 4. minutě jsme vedli o dva góly. Následovala série, kdy jsme získávali dvou gólový náskok, který vždy soupeř rychle snižoval až na rozdíl jednoho gólu. Konečný stav po závěrečné siréně, 8:7.