Muži a dorostenci na začátku roku výherní!

Review turnajů našich elitních kategorií.

V sobotu 13.1. podali dorostenci velice slušné výkony v zápasech proti Chlumci nad Cidlinou a Orlicko-Třebovsku.

V zápasu s Chlumcem jsme celou dobu jasně dominovali a dokázali těžit z držení míčku. I když jsme zezačátku prohrávali 0:2, díky rychlým protiútokům soupeře. Zbytek utkání jsme měli pod naší kontrolou, skóre jsme otočili, a vyhráli 4:2.

Druhý zápas proti Orlicko-Třebovsku jsme sice odstartovali ve výborném tempu, které nám bohužel vydrželo pouze prvních sedm minut, lacinými chybami umožnili soupeři vstát z mrtvých a zdramatizovat výsledek. V poslední třetině se předvedená hra přiblížila očekávání, což nám umožnilo navýšit skóre na 7:4 a připsat si vydřenou výhru.

Komentář trenéra dorostenců:

Asi nejlepší herní zápasy, co jsme zatím absolvovali. Kluci dokázali skvěle otočit první zápas. Druhý zápas jsme trochu v polovině vypustili, lacinými chybami pustili soupeře do zápasu, ale nakonec jsme dokázali vydřít výhru.

__________________________________________________________________________________

V neděli 14.1. se mužský tým utkal v Rokytnici v Orlických horách s Hagou Pardubice a Draky Lanškroun.

První zápas proti Haga Pardubice B nebyl zpočátku úplně pod naší kontrolou a rozhodně jsme nedrželi silnější část provazu. První třetinu jsme remizovali 1:1. Druhá třetina již byla z naší strany mnohem aktivnější a bojovnější, díky tomu jsme tuto třetinu vyhráli poměrem 3:2. V poslední třetině jsme si i přes tlak soupeře uhlídali vybojovaný náskok a nakonec vyhráli 6:5.

Druhý zápas proti domácímu Lanškrounu se odehrával podobně; Lanškroun se dostal do vedení po třech minutách. Na konci první třetiny jsme dokázali výsledek otočit na stav 4:2. Druhá třetina byla pod naší taktovkou, ale nedokázali jsme přes blok soupeře přidat více než jednu branku. Druhou třetinu jsme tedy navýšili skóre na 5:2. Ve třetí třetině jsme mohli navýšit skóre nájezdem, který mohl potvrdit naši roli favorita, ale bohužel jsme neuspěli. Soupeř našeho zaváhání využil a za pár minut snížil na 5:4, konec jsme si ovšem i díky výborného výkonu debutanta Filipa Procházky v naší brance, pohlídali a jsme nadále jediným neporaženým týmem soutěže.