JUNIORKY MAJÍ SVĚTOVÉ STŘÍBRO! V NÁJEZDECH ROZHODLA ALMOVÁ

Juniorky uzavřely mistrovství světa 2022 historickým úspěchem. Na zlato to sice nestačilo, bylo to ale opravdu pouze o chlup. Po obrovské a vyrovnané bitvě se Švédskem zakončené sedmi sériemi samostatných nájezdů se ze světového šampionátu loučí se stříbrnými medailemi. A i když to na úplný vrchol nestačilo, úspěch je to pro celý český florbal neskutečný!

Finále započaly lépe florbalistky Švédska, které se dostaly do vedení již po minutě a pěti vteřinách. Moa Dynefalková tehdy přesně zakončila kombinaci svých dvou spoluhráček a rozproudila tak atmosféru v katovické hale. Po jejím gólu ale tlak Švédska jakoby opadl a do útoku se zase hnaly Češky. Několik velkých šancí, ve kterých byly například Řeháková nebo obě sestry Korbelářovy se však využít nepodařilo a výběr TreKronor za to tvrdě trestal - po první třetině vedl již 3:0.