PREMIÉRA MUŽSKÉHO TÝMU V DOMÁCÍM PROSTŘEDÍ

V neděli 17.9. se nové složení mužské složky mohlo ukázat v premiéře Pardubické ligy na domácí půdě.

První zápas proti Marilan Pardubice se jevil jako velice opatrný. Kluci si postupně začali zvykat na úroveň ligy a na protihráče. Jasným ukazatelem toho byla první třetina, která skončila bezbrankovým rozdílem. Druhá třetina byla z naší strany aktivnější a odcházeli jsme do třetí třetiny s jednobrankovým vedením. V poslední třetině jsme si nedokázali vybojovaný náskok pohlídat a inkasovali jsme po neúnavném tlaku soupeře v poslední sekundě zápasu.

Komentář trenéra:

Náš nově poskládaný tým, se spoustou nových nadějných juniorů odvedl kvalitní výkon proti tvrdému soupeři a nabral potřebné zkušenosti. Škoda konce zápasu, ale kluci se z toho poučí a zlepší.

Druhý zápas proti HAGA Pardubice B se odehrával úplně v jiném tempu. Do zápasu jsme nastoupili od začátku aktivně a do třetí minuty jsme vedli o dvě branky, avšak soupeř ukázal kvality a dokázal ukončit třetinu s vedením o gól. Druhá třetina začala být vyhrocená z obou stran a každý tým přidal po gólu, třetina tedy končila rozdílem jedné branky (3:4). V první minutě třetí třetiny soupeř přidal další branku a odskočil tak na dvoubrankový rozdíl. Za stavu 3:5 jsme neměli co ztratit a za podpory domácího publika jsme začali postupným tlakem soupeře přehrávat ve všech směrech. Dokázali jsme vyrovnat na 5:5 a minutu a půl před koncem uskutečnit obrat a zápas vyhrát. Konec zápasu i přes tlak soupeře jsme si pohlídali a nedopustili žádné klopýtnutí.