Shrnutí: Junioři také zakončili sezónu v prvním koši

V sobotu 20.4. se junioři utkali v posledním kole s týmy FBK Orlicko-Třebovsko a FbC Hradec Králové B.

Do posledního kola jsme nastupovali, kvůli různým zraněním pouze s osmi hráči do pole. Podle toho se také daly očekávat výsledky a styl naší hry.

První zápas byl proti mistrovi ligy, už od první třetiny bylo jasně vidět proč ligu vyhrál. Soupeř měl neustále míček pod kontrolou a nedovolil nám udeřit z protiútoků. Stav po první třetině byl 0:7, druhá třetina se odehrávala ve stejném stylu. Skóre po druhé třetině se upravilo na 0:12, do konce zápasu jsme dokázali střelit symbolický gól a upravit tak skóre na finální 1:13.

Druhý zápas proti Hradci byl pro nás úspěšnější, co se týče vstřelených gólů. První třetinu jsme opět bránili a čekali na chyby soupeře, kterých nebylo moc. Naopak soupeř, nás dokázal potrestat celkem šestkrát, my jsme skórovali pouze jednou. Stav po první třetině 1:6. Druhá i třetí třetina se pak odvíjela v podobném směru, soupeř nám v každé třetině nadělil 4 branky, my jsme dokázali v druhé skórovat jednou a ve třetí třetině dvakrát. Konečné skóre se hvizdem zastavilo na 4:14.

Shrnutí statistik juniorů v lize:

Jaroslav Tošovský – 16 zápasů / 21 branek, 12 asistencí = 33 kanadských bodů (osobní rekord v lize)
Viktor Pražák – 14 zápasů / 15 branek, 11 asistencí = 26 kanadských bodů (osobní rekord v lize)
Jakub Říha – 20 zápasů / 9 branek, 16 asistencí = 25 kanadských bodů (osobní rekord v lize)